Ubytování ŠumavaPod slovním spojením ubytování Šumava si kdo zde nebyl, nejspíše představí lesy, a zase jen lesy. Ale kromě lesů je zde množství jezer (např. Čertovo jezero, Černé jezero, Javorské jezera, Prášilské jezero, Plešné jezero nebo jezero Laka).

Poslední jmenované je nejmenším Šumavským jezerem a je obklopeno krásnými lesními porosty. Šumava poskytuje díky celoročnímu návalu turistů nejen z naší republiky velké množství ubytování za dobré ceny.

Ubytování Šumava je charakteristické zejména přívětivostí ubytovatelů, kteří se snaží vyjít lidem co nejvíce vstříc. Šumava je krásný kraj, připadáte si zde opravdu jako v pohádce.

Říká se, že Šumava získala svůj název podle šumění lesů a vodstva. Pokud využijete ubytování Šumava, tak zjistíte, že je nejspíše pravda.

Ubytování Šumava je jako lék na všechny trable, zapomenete na všechen shon a budete vnímat jen nádheru prozpěvujících ptáků a čistý vzduch, který dosahuje vlhkosti kolem 80%. Proto je pobyt na Šumavě vhodný i pro astmatiky a osoby s poruchou dýchání.

Ubytování Šumava = pohodová dovolená, která vám vyčistí hlavu a dá novou energii do dalších dní.

Penziony, hotely a chaty ubytují na Šumavé rodiny i kmety.